З історії школи

Першовересневий ранок 1989 року покликав до школи дітей, вчителів, батьків.

Настрій всіх був піднесений, адже для учнів гостинно відкрились двері двоповерхової школи і їм вручили символічний ключ до храму мудрості й науки.Цей навчальний заклад будували господарським способом під керівництвам директора школи Побіжана Петра Михайловича  та голови сільського господарства Настасійчука Дмитра Івановича. Добре потрудились ланки колгоспної бригади В.І.Косована, І.М. Побіжана, бригади штукатурів та столярів.

Сонячно і радісно на душі присутніх, це свято запам'яталося надовго.
Випускники ДНЗ "Казка", майбутні першокласники щорічно першого вересня вступають у шкільне життя. У стінах школи пройде їх золоте дитинство, наступить юність, будуть їх навчати невтомні трудівники і терпеливі наставники Зруб-Комарівської ЗОШ І-ІІ ступенів. 

На сьогоднішній день у школі діє 14 класів, у яких навчається 276 учнів.

Звіт директорки Зруб-Комарівської гімназії

Сторожинецької міської ради Чернівецької області

про свою діяльність перед громадськістю протягом 2019-2020 навчального року.

Ось і закінчився 2019-2020 навчальний рік, нам необхідно зробити певні підсумки роботи колективу гімназії, оцінити діяльність директорки на посаді протягом навчального року.

Як керівник установи, у своїй діяльності протягом звітного періоду, я керувалася Статутом школи, Законом України «Про освіту», Законом України «Про повну загальну освіту», Правилами внутрішнього трудового розпорядку, посадовими обов'язками директора гімназії, законодавством України, іншими нормативними актами, що регламентують роботу керівника загальноосвітнього навчального закладу.

1. Загальна інформація про школу.

Зруб-Комарівська гімназія є комунальною власністю Сторожинецької міської ради Чернівецької області. Управління та фінансування здійснюється Сторожинецькою міською радою, якій делеговані відповідні повноваження. Будівля закладу прийнята в експлуатацію 1989 року, земельна ділянка, яка належить гімназії має площу 1,7465 га. У 2019-2020 навчальному році працювало 25 педагогічних працівників, з них 1 сумісники та 14 працівників з числа обслуговуючого персоналу. На початку навчального року кількість учнів становила 322 учні у 16 класах, середня наповнюваність класів становить 20 учнів. Відповідно навантаження на одного педагога складає 12 учнів, на працівника обслуговуючого персоналу 23. Учні гімназії пільгових категорій були охоплені безплатним одноразовим гарячим харчуванням.

2. Кадрове забезпечення.

У 2019-2020 навчальному році штатними працівниками установа була забезпечена на 100%. 88% педагогічних працівників мають вищу освіту.

а) кваліфікаційні категорії:

- «Спеціаліст вищої категорії» - 7;

- «Спеціаліст І категорії» - 4 особи;

- «Спеціаліст ІІ категорії» - 8 осіб;

- «Спеціаліст» - 5 осіб ( + 1 сумісник)

б) педагогічні звання:

- «Старший вчитель» - 3 особи.

- «Вчитель-методист» - 2 особи.

- Відмінник освіти України - 3 особи.

- «Заслужений працівник освіти України» - 1 особа.

Відповідно до графіка вчителі гімназії підвищують свою професійну майстерність відвідуючи курси при ІППОЧО.

У 2019-2020 навчальному році атестувалося 2 педагогічних працівників. Атестація педагогічних працівників Зруб-Комарівської гімназії проводилась відповідно до Закону України ″Про освіту″ до статті 50 з метою активізації професійної та творчої діяльності педагогічних працівників та підвищення відповідальності за результати навчання та виховання учнівської молоді.

Вся робота атестації здійснювалась на основі комплексної оцінки кваліфікації та педагогічної майстерності вчителя шляхом проведення контрольних замірів, тестувань, відвідування уроків, позакласних заходів, здійснення аналізу освітнього процесу з урахуванням думки батьків, учнів, колег.

Робота в гімназії з атестації проводилась насамперед на основі Типового положення про атестацію педагогічних працівників, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України № 930 від 06.10.2010 року, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 14 грудня 2010 року за № 1255/188550.

  • Крушельницька Іванна Миколаївна, класовод 1-Б класу.

Відповідає займаній посаді, присвоєно кваліфікаційну категорію ″спеціаліст другої категорії″

  • Гречка Людмила Степанівна, класовод 3-А класу.

Відповідає займаній посаді. Відповідає раніше присвоєній кваліфікаційній категорії ″спеціаліст″ з 11 тарифним розрядом.

Під час проведення атестації проводились творчі звіти вчителів, які дали можливість простежити роботу вчителя під час атестації. У закладі зменшується кількість вчителів кваліфікаційної категорії «спеціаліст» та «спеціаліст другої категорії». Збільшується кількість вчителів І категорії, спеціалістів вищої кваліфікаційної категорії.

Всі вчителі гімназії дотримуються графіків проходження курсів підвищення кваліфікації на засадах вільного вибору форм навчання і місця. Аналіз кадрового складу свідчить про щорічне зростання фахової майстерності педагогічних працівників установи.

3. Методична робота.

У гімназії діє система методичної роботи. ЇЇ сітка створена на діагностичній основі. З 2016-2017 н.р. педагогічний колектив працює над науково-методичною проблемою «Розвиток життєвих компетентностей учнів на всіх етапах становлення особистості». Керівництво методичною роботою здійснювала методична рада, керівником якої був заступник директорки з освітнього процесу Павлюк В.М. і яка працює на базі шкільного методичного кабінету.

До реалізації завдань методичної роботи активно залучаються вчителі, які мають педагогічні звання та вищу кваліфікаційну категорію. Вони є керівниками шкільних методичних об'єднань, творчих груп, наставниками молодих учителів. За їх активної участі проходять предметні тижні, методичні засідання, тощо. В організації науково-методичної роботи з педагогічними кадрами закладу результативно використовуються можливості кабінету заступника з освітнього процесу, де сконцентровані нормативні документи про освіту, зразки підручників, програми з базових дисциплін, матеріали з досвіду роботи кожного учителя, матеріали діяльності шкільних методичних об'єднань та творчих груп, буклети учителів, науково-методична та психолого-педагогічна література, зразки оформлення шкільної документації, матеріалів на різноманітні конкурси, технічні засоби (комп'ютер, копіювальна техніка), тощо.

У гімназії працювали методичне об'єднання вчителів початкових класів, м/о вчителів суспільно-гуманітарного циклу, м/о вчителів природничо-математичного циклу та м/о класних керівників. Результативною була робота всіх методичних об'єднань та груп. Учителі провели показові уроки, виховні заходи, ділились досвідом роботи, зросла їх педагогічна майстерність. Рівень навчальних досягнень учнів гімназії оцінюється хорошими показниками.

Учителі закладу йдуть в ногу з життям. Широко впроваджуються у практику інноваційні технології, суть яких полягає в тому, що навчання відбувається шляхом взаємодії всіх, хто навчається. З кожним роком нові інформаційні технології на уроках впроваджує все більше і більше педагогів установи. Використовуються в освітньому процесі також проектно-рефлексивні, модульні технології, технології продуктивного навчання.

Педагоги гімназії активно залучаються до роботи у районних семінарах, засіданнях творчих та ініціативних груп, науково-практичних конференціях тощо.

Аналіз якісного складу та освітнього рівня педагогічних працівників установи дозволяють зробити висновок про можливість проведення освітнього процесу на належному рівні.

Досягненням гімназії у 2019-2020н.р. є участь у конкурсах та олімпіадах.

Конкурс імені Т.Шевченка

ІІ-етап

Кушнір Ангеліна 6-А клас - І місце.

ІІІ - етап

Кушнір Ангеліна 6-Аклас - ІІІ місце.

Результати

Виступ на ІІ - етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних предметів у 2019 - 2020н.р.

Зарубіжна література

(Біньовська М.М.)

Олексюк Юліанна 8 - Б клас - ІІ місце

Доскалюк Анна 9 - клас - ІІІ місце.

Правознавство

(Кречуняк А.К.)

Лящук Анастасія 9 - клас - ІІІ місце

Доскалюк Анна 9 - клас - ІІІ місце.

Хімія

(Доскалюк Т. І.)

Мометко Карина 7 - клас - ІІІ місце.

Фізика

(Гуль А.М.)

Москаленко Ангеліні 8 - Б клас - ІІ місце

Гашпан Діана 7 - клас - ІІІ місце.

Математика

(Біньовська Я. П.)

(Левицька Т.М.)

Левицький Максим 6 - Б клас - ІІІ місце

Москаленко Ангеліна 8 - Б клас - ІІІ місце.

Біологія

(Доскалюк Т.І.)

Олексюк Юліана 8 - Б клас - ІІ місце.

Конкурс ім.П. Яцика.

Доскалюк Максим 3 - Б клас - ІІ місце

Рогожа Оксана 4 - А клас - ІІІ місце

Гуль Артем 5 - А клас - ІІІ місце

Кушнір Ангеліна 6 - А клас - ІІІ місце

Гашпан Діана 7 - клас - ІІ місце.

4. Навчальна діяльність учнів.

Протягом 2019-2020 навчального року робота педагогічного колективу була спрямована на особистісно-зорієнтоване навчання і виховання школярів, формування та розвиток учнівських компетентностей. Велика увага в гімназії приділяється охопленню дітей навчанням. Станом на 1 вересня 2019 року до першого класу були залучені всі діти, яким виповнилось 6 років, а це 53 учні.

Робочий навчальний план Зруб-Комарівської гімназії Сторожинецької міської ради Чернівецької області на 2019-2020 навчальний рік розроблений на виконання Законів України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту», чинних Державних стандартів початкової, базової та повної загальної середньої освіти, Положення про загальноосвітній навчальний заклад.

Години варіативної складової навчального плану розподілено відповідно до типу навчального закладу, запитів учнів та батьків, якісного складу педагогічних кадрів, навчально-методичного та матеріально-технічного забезпечення.Викладання курсів, факультативів варіативної складової здійснюється у групах, сформованих із учнів одного класу.

При розподілі годин варіативної складової робочого навчального плану враховано, що гранично допустиме навантаження вираховується на одного учня, а уроки фізичної культури не враховуються при визначенні цього показника.

Гранично допустиме навчальне навантаження учнів встановлено відповідно до вимог Закону України «Про повну загальну середню освіту» з урахуванням санітарно-гігієнічних норм.

Поділ класів при вивченні окремих предметів здійснюється згідно з чинними нормативами (наказ Міністерства освіти і науки від 20.02.2002 № 128) і передбачає поділ на групи.

За підсумками навчального року учні гімназії продемонстрували свої досягнення за рівнями:

  • Високий рівень - 62 учні, 19,3 %
  • Достатній рівень - 102 учнів, 31,8 %
  • Середній рівень - 155 учнів, 48,3 %
  • Початковий рівень - 2 учні, 0,6 %.

Якість знань - 51,1 %.

Успішність - 99,4%.

6. Виховна та позакласна робота.

Педагогічним колективом на протязі 2019-2020 навчального року створено систему виховної роботи,структура якої забезпечує реалізацію завдань всіх її напрямків через проведення різних форм виховної діяльності у процесі навчання і позакласній діяльності, впровадження у виховний процес інноваційних технологій, розвиток творчих здібностей учасників освітнього процесу, роботу органів учнівського самоврядування, співпрацю трикутника «гімназія-учні-батьки».

У 2019-2020 навчальному році педагогічний колектив продовжив працювати над реалізацію виховної теми: «Створення оптимальних умов виховного простору з метою формування ключових компетенцій педагогічний та учнівських колективів на основі використання інноваційних технологій в атмосфері співробітництва і конструктивної взаємодії».

Протягом навчального року класними керівниками, педагогом-організатором проведена достатня виховна робота: ранки, вечори, лінійки, виставки малюнків, тематичні тижні, відзначення пам'ятних дат. Учні гімназії залучались до активної участі в різноманітних заходах,що сприяло розвитку індивідуальних здібностей та особливостей учнів, розвитку їх талантів.

Із метою формування почуття патріотизму у підростаючого покоління, поглиблення знань дітей з історії рідного краю, залучення учнівської молоді до краєзнавчої та пошуково-дослідницької роботи, у закладі склалася і діє система національно-патріотичного виховання учнів.

Педагогом-організатором згідно календаря цікаво і змістовно були проведені свята: «День знань», «Вчитель - людина з великим серцем», «Місячник правових знань», урочиста лінійка до Дня пам'яті жертв голодомору, флешмоб «Хочу жити без війни», Свято до Дня захисника України, осінній ярмарок, змагання «Нумо, хлопці-козаки!», тиждень «Екологічне виховання», тиждень протидії Булінгу, Європейський День протидії торгівлі людьми, благодійний ярмарок «З добром у серці», Новорічний бал-маскарад, День зустрічі птахів (діти малювали стін газети), долучились до акції «Герої України вшановуємо в громаді і в родині» (дистанційно), пам'ятаємо «Чорнобильська катастрофа» (дистанційно), 75 років з часу перемоги над нацизмом у Другій світовій війні (дистанційно), Останній дзвоник (святкування дистанційно). На належному рівні працює шкільний парламент (звіти на учнівських робочих лінійках, засідання учнівського самоврядування, рейди-перевірки).

Протягом року класоводи, класні керівники та соціальний педагог Сумарюк А.Д. проводили певну роботу з батьками та учнями щодо попередження правопорушень серед неповнолітніх: відвідування сімей удома, профілактичні бесіди з питань навчання та виховання учнів. Багато працюють з батьками Гуль А.М. (5-Акл.), Ксьонзик Н.М.(5-Бкл.), Писарюк Р.В. (6-Акл.), Кричуняк А.К. (6-Бкл.), Кричуняк І.С. (7кл.), Біньовська М.М. (8-Акл.), Доскалюк Т.І.( 8-Бкл.) Левицька Т.М. (9кл). Різноманітні та цікаві форми роботи практикують: Крупчак Т.Д. (1-Акл.), Крушельницька І.М. (1-Бкл.), Павлюк Г.І. (2-Акл.), Геращенко А.П. (2-Бкл), Гречко Л.С. (3-Акл.), Крушельницька Ю.В. (3-Бкл.), Сумарюк Ю.М. (4-Акл.), Берсан І.П. (4-Бкл.). Планування виховної роботи класними керівниками - один із головних факторів успішного виховного процесу. Кожен класний керівник складає психолого-педагогічну характеристику учням, ведуть щоденники цікавих справ, у виховних планах формують чіткі цілі та завдання виховання.

До планів роботи з учнівськими колективами класні керівники включають і організацію та участь дітей у загальношкільних справах, заходах районного та обласного рівнів.

Усі класні керівники працюють над завданням об'єднати учнів довкола спільної цінності - територіальної цілісності держави, згуртованості суспільства, розвивають вміння розв'язувати проблеми шляхом діалогу, виховують в учнів почуття патріотизму, національної гордості, любові до рідного краю. До визначних дат протягом навчального року було проведено загальношкільні тематичні лінійки.

Цікаву та повчальну інформацію для проведення олімпійських уроків, різноманітні змагання підготували до тижня фізичної культури і спорту класні керівники, вчителі фізичної культури. З метою залучення учнівської молоді до ведення здорового способу життя, вивчення правил безпечної поведінки, охорони життя та здоров'я дітей було проведено лінійки до Всесвітнього дня порозуміння з ВІЛ-інфікованими, до Дня визволення України , Днів пам'яті жертв голодомору та політичних репресій, покладали квіти до пам'ятників та брали участь у тематичних заходах.

Класоводи 1-4 класів приділяють на виховних заходах велику увагу питанням культури поведінки, спілкування, зовнішнього вигляду, охорони життя і здоров'я учнів. Вони дбають про те, щоб класні приміщення були затишними, а мікроклімат у колективі - родинним. Учні початкової школи беруть активну участь у шкільному та районному етапах всеукраїнських конкурсів «Український сувенір» та «Новорічна композиція».

Звичними для учнів школи стали такі заходи як робота по озелененню та благоустрою пришкільної території (вересень-листопад, березень), участь в акції «Школа наш другий дім», операція «Чистий клас» (щочетверга), конкурси малюнків «Увага! Діти на дорозі!», «Безпечне користування газом у побуті», «Пожежна безпека», «Збережемо електроенергію»,» Я маю право», «Кожна дитина має право».

Учні гімназії брали участь у районних заходах зі спортивно-масової роботи: зональних змаганнях з футболу серед учнів ЗОШ, районних спортивних змаганнях з легкої атлетики. За 2019-2020 навчальний рік досягнуто таких результатів:

Переможці з легкої атлетики районних змагань:

  • Гашпан Ярослав (біг 1500м.) - І місце;
  • Горжовський Дмитро (біг 1000м.) - І місце;
  • Побіжан Олександра (біг 60м, 1000м.) - І місце;
  • Гакман Сільвія (біг 400м, 800м.) - І місце;
  • Шаповал Каріна (стрибки у довжину) - І місце;
  • Доскалюк Дмитро (волейбол) - І місце;
  • Семчук Яна (волейбол) - І місце.

Переможці з волейболу районних змагань:

Лящук Анастасія, Семчук Яна, Лотанюк Діана,Шаповал Каріна, Гакман Сільвія, Волощук Надія,Побіжан Олександра, Доскалюк Дмитро, Гашпан Ярослав, Горжовський Дмитро, Олексюк Олександр, Біньовський Іван, Івончак Ілля, Іванцен Ілля,Кушнір Володимир,Харена Петро, Мітран Богдан.

Волейбол хлопці - ІІ місце:

Біньовський Олег, Івончак Ілля, Іванцен Ілля, Кушнір Володимир, Харена Петро, Мітран Богдан, Іванцен Степан.

Змагання з легкої атлетики «Діти - олімпійська надія» - ІІ місце.

Змагання з легкої атлетики серед ЗЗСО І-ІІ ступенів - І місце

Змагання з легкоатлетичного кросу серед ЗЗСО І-ІІ ступенів - І місце

Змагання з легкоатлетичного чотириборства серед учнів 2007 р.н. - І місце.

На постійному контролі у адміністрації закладу та класних керівників знаходиться робота з важковиховуваними учнями та учнями з сімей, де батьки не створили належних умов для навчання, розвитку та виховання дітей. Ведеться контроль за відвідуванням гімназії учнями, які стоять на шкільному обліку. Такі сім'ї відвідувалися класними керівниками, соціальним педагогом та службою у справах дітей з метою контролю за станом навчання та виховання дітей, ознайомлення з матеріально-побутовими умовами.

Для співпраці з батьківською громадськістю у школі діє Рада школи. Рада школи є найвищим колективним органом самоврядування у навчальному закладі. Її рішення обов'язкові для адміністрації, учнів, вчителів, батьків.

Заступник директора з освітнього процесу відвідує за потребою батьківські збори у класах, викликає батьків до установи для індивідуальних бесід. У окремих випадках комісія у складі заступника директора, класного керівника, соціального педагога, представника батьківського самоврядування відвідувала проблемну родину, складався акт відвідування. На співбесіду до гімназії з питань корекції поведінки учнів запрошувалися батьки дітей з девіантною поведінкою. Батьків деяких учнів попереджено про адміністративну відповідальність за неналежний контроль за навчанням та вихованням дітей.

Батьки залучаються до навчально-виховного процесу шляхом участі у батьківських зборах, спільних творчих справах (озеленення пришкільної території, загальношкільні ярмарки, виховні заходи), зміцненні матеріально-технічної бази школи. Також батьки мають можливість брати участь в управлінні школою (Рада школи, батьківське самоврядування).

7. Соціальний захист.

Соціальна підтримка дітей пільгових категорій, що навчаються у школі, проводиться згідно з діючим законодавством. Двічі на рік (станом на 15.01.2020р.) складаються списки учнів пільгових категорій. Кількість дітей у них становить:

• сиріт і позбавлених батьківського піклування -3;

• інвалідів - 4;

• дітей, що постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС - 0;

* дітей, що прибули із зони АТО та дітей, батьки яких мобілізовані - 6;

• малозабезпечених - 44;

• багатодітних - 148;

* діти-переселенці з АТО - 1;

* напівсиріт - 8.

Ці діти постійно перебувають у центрі уваги адміністрації закладу. Для них була організована участь у таких заходах: відвідування лялькового театру та циркових вистав, участь у новорічних заходах з подарунками, благодійні подарунки до свят. Також за бюджетний кошт діти з малозабезпечених сімей, сироти та діти позбавлені батьківського піклування, діти, що прибули із зони АТО та діти, батьки яких мобілізовані щоденно отримують безкоштовне гаряче харчування у шкільній їдальні. З опікунами дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування підтримується постійний зв'язок класних керівників, соціального педагога, адміністрації гімназії.

8. Збереження і зміцнення здоров'я учнів та працівників.

Медичне обслуговування учнів та працівників закладу організовано відповідно до нормативно-правової бази. Для якісного медичного забезпечення учнів та вчителів у гімназії обладнаний медичний пункт де працює шкільна медична сестра, яка організовує систематичне та планове медичне обслуговування учнів, забезпечує профілактику дитячих захворювань. Щорічно на базі амбулаторію сімейного типу діти проходять медичне обстеження. Відповідно до результатів медичного огляду дітей, на підставі довідок лікувальної установи у закладі формуються спеціальні медичні групи, а також уточнені списки учнів підготовчої, основної групи та групи звільнених від занять фізичною культурою на навчальний рік. Відповідно цих списків видається наказ по гімназії. Медичне обслуговування працівників установи організовано також на базі Сторожинецької ЦРЛ. Вони щорічно проходять поглиблений медичний огляд відповідно до графіку. Працівники їдальні проходять медичні огляди два рази на рік. Огляди відбуваються за рахунок бюджету. Проходження медичного огляду фіксується в санітарних книжках установленого зразка, які реєструються і зберігаються у медсестри установи.

Важливим аспектом збереження здоров'я учнів є створення умов для раціонального харчування дітей протягом перебування у навчальному закладі. Організація харчування учнів гімназії регламентується законами України «Про освіту» (ст. 25), «Про загальну середню освіту» (ст.22), «Про охорону дитинства» (ст. 5), Постановою Кабінету Міністрів України від 22.11.2004 № 1591 «Про затвердження норм харчування у навчальних та оздоровчих закладах», іншими нормативними документами. Згідно з вищезазначеними документами, учні пільгових категорій забезпечуються безоплатним одноразовим харчуванням. Гаряче харчування 321 учня 1-9 класів відбувається згідно графіку на 2-4 перервах у їдальні гімназії.

Цікавими оздоровчими заходами в закладі є проведення традиційного Дня здоров'я, шкільної спартакіади, бесіди з лікарями ЦРЛ, показ відеофільмів про шкоду куріння, наркотиків, алкоголю, виступи шкільної медсестри на загальношкільних лінійках. У планах виховної роботи кожного класного керівника є розділ «заходи по збереженню життя і здоров'я дітей» де запланована певна робота оздоровчого характеру з класом.

9. Стан охорони праці та безпеки життєдіяльності.

Робота з охорони праці, безпеки життєдіяльності, виробничої санітарії, профілактики травматизму дітей у побуті та під час освітнього процесу визначається у діяльності педагогічного колективу як одна із пріоритетних і проводиться відповідно до Законів України «Про охорону праці», «Про дорожній рух», «Про пожежну безпеку», Державних санітарних правил і норм улаштування, утримання загальноосвітніх навчальних закладів та організацій навчально-виховного процесу, та інших численних нормативних актів, які регламентують роботу установи з цих питань. Стан цієї роботи знаходиться під постійним контролем адміністрації закладу. Наказом по гімназії призначається відповідальний за організацію роботи з охорони праці та безпеки життєдіяльності у закладі, створено службу з охорони праці, сплановані заходи.

На початку навчального року, напередодні канікул та святкових днів проводяться інструктажі з безпеки життєдіяльності серед учнів, відпрацьована програма вступного інструктажу. Регулярно відбуваються цільові інструктажі з учнями перед екскурсіями, походами, спортивними змаганнями. У гімназії в наявності необхідні журнали з реєстрації всіх видів інструктажів з питань охорони праці. Кожна класна кімната, кабінет, спортзал має необхідний перелік документації з питань безпеки життєдіяльності. Також у приміщеннях закладу розміщено кілька стендів по безпечній поведінці. Питання охорони праці та попередження травматизму неодноразово обговорювалися на нарадах при директорові.

Вивчаючи стан травматизму серед учнів, можна відмітити, що в навчальному закладі здійснюється належна робота щодо попередження нещасних випадків, створення безпечних умов навчання. В гімназії розроблено низку заходів щодо попередження травматизму учнів, проведена відповідна робота з учителями. Причини виникнення травм з'ясовуються, аналізуються, відповідно до цього складаються акти та проводяться профілактичні заходи.

10. Фінансово-господарська діяльність.

Будівля гімназії прийнята в експлуатацію 30 років тому. Але не зважаючи на вік та зношеність, адміністрація закладу разом з колективом постійно працює над удосконаленням матеріально-технічної бази, підтриманню його у робочому стані. Фінансування потреб гімназії проводиться Сторожинецькою міською радою фінансово-господарського обслуговування закладів та установ освіти. Протягом навчального року систематично здійснювалася виплата заробітної плати, надбавок, доплат працівникам гімназії. Вчасно здійснювалися бухгалтерією проплати за спожиті установою енергоносії. Завдяки злагодженості відповідальних за економію працівників, гімназія не виходить за ліміти спожитих енергоносіїв.. Забезпечено на 50 відсотків медичним обладнанням та необхідними ліками медичний кабінет. Заклад забезпечений власним підготовленим медичним працівником , який здійснює щоденні перед рейсові та після рейсові огляди. Заклад має комп'ютерний клас 7+1, вони всі підключені до інтернету. Всі класні приміщення забезпечені сучасними дошками, та меблями. Гімназія має 1 інтерактивний комплекс та 4 проектори. В закладі замінені всі вікна. В кабінетах перших класів зроблено капітальний ремонт, замінені всі меблі, технічні засоби навчання та дидактичні матеріали. Впорядковано спортивний майданчик та пришкільну територію.

Інформація

про придбання матеріалів та проведення ремонтних робіт

в гімназії за 2019 рік

За батьківські кошти здійснюється ремонт шкільної оргтехніки, поточні ремонти коридорівгімназії, закупівля миючих засобів для харчоблоку та внутрішніх туалетів. За рахунок благодійних коштів батьків здійснено ремонти та підготовку класних кімнат до навчального року. Ремонти всіх інших приміщень проводяться за рахунок державних коштів. Працівниками районного центру фінансово-господарського обслуговування закладів та установ освіти планово проводиться інвентаризація майна, зауважень щодо забезпечення його збереження та оприбуткування немає. Завжди вчасно готується звітна документація, матеріали списуються, або оприбутковуються.

Адміністрацією закладу приділяється достатньо уваги естетичному вигляду навчальної установи. Коридори, вестибюль гімназії поступово поповнюються новими сучасними стендами, активно проводиться робота по озелененню території гімназії. Подвір'я закладу завжди прибране, доглянуте. На квітниках щороку висаджуються квіти, які протягом літа доглядаються учнями гімназії, своєчасно обрізаються дерева, кущі. Фарбується спортивний майданчик, біляться бордюри, дерева, зовнішній туалет. Обслуговуючим персоналом проводиться скошування трави на газонах, винесення та періодичне вивезення сміття з території закладу.

Хочу подякувати всім хто допомагав гімназії протягом навчального року, всім хто небайдужий, особливо висловлюю подяку всім членам ради установи, батькам, педагогам та обслуговуючому персоналу.

Влітку буде проведено ремонт спортивного залу, їдальні, туалетів, коридорів, та всіх місць загального користування.

11. Управлінська діяльність.

Управління закладом здійснюється згідно річного плану роботи гімназії, плану внутрішкільного контролю та календарних планів вчителів-предметників і планів виховної роботи класних керівників. Така система планування, що відпрацьована у гімназії і заснована на взаємодії всіх ланок, підрозділів та учасників освітнього процесу, забезпечує координацію їх діяльності, єдність вимог, контролю та взаємоконтролю в процесі роботи, сприяє досягненню ефективності та вдосконаленню навчально-виховного процесу й забезпечує планомірний розвиток установи.

У навчальному закладі в наявності усі нормативно-правові документи, що регламентують діяльність загальноосвітнього навчального закладу. З підключенням гімназії до мережі Інтернет стало можливим користуватися матеріалами сайтів Міністерства освіти і науки України, відділу освіти, сайтами обласного інституту післядипломної освіти, інших закладів освіти, що дає можливість оперативно й мобільно користуватися достовірною інформацією вчителям і адміністрації гімназії, вчасно знайомитися з новими документами та, навіть, їх проєктами.

Контроль - це важлива, складна та об'єктивно необхідна функція управління. У закладі ефективність здійснення контролю зумовлює якість реальних і подальше прогнозування бажаних показників розвитку закладу освіти, його освітнього процесу та діяльності всього шкільного колективу. Контроль дозволяє тримати в полі зору управління найважливіші питання гімназії, своєчасно реагувати на відхилення від норми та на негативні явища, знаходити невикористані резерви, підтримувати оптимально трудову атмосферу в колективі. У школі адміністрацією використовується багато різних форм контролю за станом освітнього процесу і, в першу чергу, таких традиційних як вивчення викладання стану предметів та виконання навчальних планів та програм, перевірка класних журналів, щоденників, тощо. Аналіз результатів внутрішкільного контролю знаходить відображення у рішеннях педагогічної ради гімназії, відповідних наказах по навчальному закладу. Крім контролю за рівнем знань та навчальних досягнень учнів проводяться систематичні дослідження стану відвідування занять та стану навчальної дисципліни. За результатами моніторингу адміністрація гімназії приймає певні управлінські рішення щодо конкретних учителів та учнів.

Враховуючи сучасні вимоги, стиль керівництва гімназії більш близький до демократичного, так як більшість рішень приймаються на основі врахування думки колективу й інтересів справи, створюється такий мікроклімат, коли успіхи кожного сприймаються позитивно, ініціатива й самостійність підтримується, повноваження делегуються. Як керівник установи у роботі з працівниками дотримуюсь партнерського стилю керівництва. Проблеми обговорюються й виробляються різні варіанти рішення, з них обирається найбільш оптимальний, затверджується і в подальшому здійснюється. Основними формами спілкування є наради, індивідуальні бесіди, інформування. Контроль здійснюється не заради пошуку винних, а заради позитивного кінцевого результату. На моє переконання, завдяки такому стилю керівництва у закладі залишається мінімум агресивності, наявне творче вирішення справ; переважають такі методи керівництва як порада, особистий приклад, похвала; ставлення до людей - шанобливе, вимогливість поєднується із справедливістю, спілкування ввічливе, поважливе, рідко з наказом. У зв'язку з цим я надаю колегам більше самостійності, відповідно їхній кваліфікації і характеру роботи, створюю необхідні умови для самореалізації. У кожному зі своїх підлеглих бачу, насамперед, особистість у всьому розмаїтті її людських якостей і властивостей. Таких якостей у адміністративній роботі вимагаю не тільки від себе, а й від своїх заступників. В роботі користуюсь правилом не «Роби, як я кажу», а «Роби, як я роблю».

Створено за допомогою Webnode
Створіть власний вебсайт безкоштовно! Цей сайт створено з допомогою Webnode. Створіть свій власний сайт безкоштовно вже сьогодні! Розпочати